Dziewczyny do Polityki!

W wyniku rekrutacji w kampanii „Dziewczyny do Polityki!” zgłosiło się do nas ponad 150 wspaniałych dziewczyn i kobiet z całego kraju. Wybrałyśmy 40, które są najbardziej aktywne, najlepiej przygotowane, mające ambicje polityczne i wytrwałość w realizacji swoich planów. Są też różnorodne, ciekawe i otwarte. Bardzo interesujący czas przed nami! Teraz rozpoczynamy szkolenia.

W toku ośmiu weekendowych zjazdów będziemy szlifować:

  • Przygotowania do obecności publicznej i prowadzenia debaty publicznej: wystąpienia publiczne, budowanie przemówień, wystąpienia medialne, obecność w social mediach;
  • Poszerzenie wiedzy merytorycznej na tematy: historii ruchów politycznych, gospodarki, finansów, polityki energetycznej, praw człowieka, zmian klimatu, potencjałów militarnych, polityki międzynarodowej, prawa międzynarodowego,
  • Aktywizmu: prowadzenia dialogu, ścieżek i metod wywierania wpływu, procesów uchwałodawczych, organizowania kampanii, zgromadzeń publicznych, budowania poparcia i kandydowania w wyborach.

Osobami prowadzącymi zajęcia będą w większości kobiety aktywne publicznie lub profesjonalistki w swoich dziedzinach. Zaprosiliśmy: Barbarę Krysztofczyk – ekspertkę ds. wizeruku, Annę Zachorowską-Mazurkiewicz – ekspertkę ekonomii, Agnieszkę Graff – pisarkę i pogromczynię polskiego dziaderstwa, Ilonę Jędrasik – ekspertkę polityki energetycznej, Hannę Pieńczykowską – ekspertkę ds. współpracy z polityczkami i wiele innych.

Do konsultacji zaprosimy polityczki, m.in. Magdalenę Biejat, Hannę Gill-Piątek, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, ekspertki nie stricte związane z polityką, ale oferujące unikalne wsparcie na wielu polach, jak np. Martę Niedźwiedzką, psycholożkę i autorkę podcastu „O zmierzchu”.

Będziemy planować skuteczne działania – prowadzenie kampanii, kształtowanie opinii publicznej, wpływanie na polityczki i polityków. I najważniejsze – będziemy się uczyć od siebie nawzajem. 40 wykształconych i doświadczonych kobiet to nieskończony rezerwuar wiedzy, z którego zamierzamy korzystać garściami.

Następnie zakasujemy rękawy i bierzemy się do działania – zmieniamy nasze najbliższe otoczenie, monitorujemy samorząd, lobbujemy na rzecz zmian lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Słowem – zmieniamy świat.

O tym, co się nam udało, co daje wiatr w żagle, a co sprowadza do parteru, gdzie szukać wsparcia, na co nie tracić czasu, będziemy informować na bieżąco na naszych social mediach na FB i IG, a podsumujemy na konferencji wieńczącej projekt, o której więcej pod koniec roku.

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Logo Active Citizens Fund

SHARE IT: